O autorze
Na tym blogu będziemy na bieżąco relacjonować naszą kampanię prezydencką.

Janusz Palikot w Białymstoku

Nasz kandydat na Prezydenta RP weekend majowy postanowił spędzić na aktywnej kampanii i bezpośrednich spotkaniach z wyborcami. Dziś lider Twojego Ruchu odwiedził stolicę Podlasia, a oprócz sztabu wyborczego towarzyszyła mu także rodzina.

Z okazji przypadającego dziś Święta Flagi Janusz Palikot podczas krótkiej konferencji prasowej poruszył temat nowoczesnego rozumienia patriotyzmu. – My Polacy bardzo kochamy Polskę. Kochamy Polskę często taką miłością ślepą, miłością taką młodzieńczą, która czasem każe nam właśnie rzucać się z gołymi rękami na czołg. Teraz kiedy już żyjemy 25 lat w niepodległej, wolnej ojczyźnie, warto spróbować wykonać taki wysiłek, aby ta nasza miłość do Polski była bardziej dojrzała. Wbrew temu co powiedział dziś prezydent Bronisław Komorowski, nie silna armia oparta na armii zawodowej i rezerwistach, ale silna gospodarka i kultura zapewnią naszemu krajowi bezpieczeństwo i pomyślność. I to jest właśnie nowoczesny patriotyzm. Ja bym chciał zaproponować, abyśmy wbrew temu tradycyjnemu patriotyzmowi, patriotyzmowi, który właśnie polega na tym myśleniu głównie w kategoriach ofiary, pełnym uniesień aby zastąpić go takim patriotyzmem bardziej nowoczesnym. Też nie patriotyzmem celebry jak robi to Bronisław Komorowski, czyli odznaczeń, medali, tylko patriotyzmem takim, który oparty jest na tym, na czym oparty jest cały XXI wiek we wszystkich innych krajach, a mianowicie na pieniądzach, na gospodarce i kulturze własnego narodu – mówił Janusz Palikot.

Polityk przekonywał, że nowocześnie pojmowany patriotyzm to płacenie podatków, budowanie fabryk, tworzenie miejsc pracy czy inwestycje w nowe technologie. Przyznał też, że na swoim domu w Lublinie wiesza dwie flagi – Polski i Unii Europejskiej. – Moją jedną ojczyzną jest Polska, drugą Europa – mówił kandydat na Prezydenta.

Janusz Palikot jednocześnie skrytykował innych kandydatów do urzędu prezydenta, którzy w tym szczególnym dniu wyraźnie łączyli dobro ojczyzny ze wzmacnianiem armii poprzez inwestycje w uzbrojenie czy powoływanie rezerwistów.Trwa ładowanie komentarzy...