O autorze
Na tym blogu będziemy na bieżąco relacjonować naszą kampanię prezydencką.

Debata prezydencka - najważniejsze wypowiedzi

TVP
5 maja w TVP odbyła się debata prezydencka, w której wzięli udział prawie wszyscy kandydaci, z wyjątkiem obecnie urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Poniżej najważniejsze wypowiedzi Janusza Palikota:

- Potrzebujemy nowoczesnego państwa. Przed chwilą wysłuchaliście państwo wystąpień 9 konserwatystów. Nie ma różnicy który wygra, bo nic się nie zmieni. Będzie tak jak jest. I dlatego wybór jest dosyć prosty. Albo ja i postęp, albo konserwa, stagnacja i emigracja.

- To, co powiedział Andrzej Duda, to kwintesencja konserwatywnego sposobu myślenia o niepodległości. Mogę teraz wytłumaczyć różnicę między konserwatywnym a nowoczesnym patriotyzmem. Kiedy myśmy nie mieli własnego kraju i żeby go mieć musieliśmy się zdobywać na ofiary, inni zbudowali nowoczesne zasady polityki. Polacy, którzy od 25 lat mamy niezależne państwo, kochamy nasz kraj miłością młodzieńczą, narwaną. Czasami jesteśmy gotowi z gołymi rękami rzucać się na czołgi. Nie silna armia, ale gospodarka. Nie rezerwiści, ale menedżerowie. One zdecydują o tym, czy nasz kraj będzie niepodległy i silny. Jeśli coś jeszcze ma znaczenie, to kultura. Polska nie potrafi zarządzać twórcami.

- Przed chwilą wystąpił Adam Jarubas, reprezentujący PSL. Co ich rządy znaczą dla polskiej gospodarki wie każde dziecko w Polsce. Nasza gospodarka jest spętana i ma tak wiele problemów, bo PSL na nią oddziałuje. PSL ciągle broni KRUS-u. To trzeba skończyć. Musi być równość, sprawiedliwość. Blokuje to od lat PSL. Obywatel biega od okienka do okienka. Musi zdobywać zgody na prowadzenie działalności, zezwolenia. Z tego powodu odszedłem z PO i złożyłem mandat, bo zorientowałem się, że tacy ludzie jak pan Jarubas to blokują.


- Nie zdziwię się jak tysiące ludzi opuszczą nasz kraj po wysłuchaniu tego co mówi Paweł Kukiz, Janusz Korwin-Mikke czy Grzegorz Braun. Pan Braun proponuje krzyż do godła, a pan Janusz Korwin-Mikke monarchię, w której rządził będzie prymas. Proponuję przede wszystkim rozwiązanie konkordatu, likwidację Senatu, dopasowanie liczby posłów do frekwencji na posiedzeniach.

- Bronisław Komorowski ograniczył działalność do tego, że zgolił wąsy. Andrzej Duda jest kandydatem Episkopatu. Paweł Kukiz, muzyk rockowy jest przeciwnikiem związków partnerskich i legalizacji marihuany. Janusz Korwin-Mikke jest zwolennikiem monarchii. To są opary absurdu. Zdajecie sobie państwo sprawę, jak wielkiego wysiłku trzeba, żeby konserwa was nie pogrążyła?
Trwa ładowanie komentarzy...